Chcela by som zažiť komunizmus

Autor: Laura Golianová | 7.11.2008 o 18:32 | Karma článku: 5,31 | Prečítané:  1706x

Chcela by som zažiť dobu, na ktorú ľudia nadávajú a na ktorú spomínajú v dobrom. Na tú, v ktorej bol poriadok a málokto si dovolil rebelovať. Na tú, v ktorej neboli až také priepastné rozdiely medzi ľuďmi. Hlavne čo sa týka po finančnej stránke. Na tú, v ktorej keď sa aj stala nejaká vražda, mlčalo sa o nej. Na tú, v ktorej si ľudia pomáhali a bránili sa (tí, ktorým šlo o veľa), v ktorej si pod nohy nehádzali polená. Na tú, z ktorej pochádzajú skvelé piesne. Na tú, ktorá poskytovala ochranu, istým spôsobom izolovanosť a mala vlastné záujmy pre svoju krajinu. Ktorá si strážila peniaze a nemyslela len na seba, ale na ľudí.

Avšak toto všetko môže byť podľa niekoho lož a podľa niekoho pravda. Iste, je iné keď si tú dobu niekto prežil a je iné, keď o tom napíše človek, ktorý vtedy nebol ani na pláne.

 

Ale ako tak počúvam ľudí skôr narodených, myslím si, že ak by cez komunizmus ľudí púšťali do zahraničia, bola by to úplne skvelá doba. Neviem, možno sa báli, že ľudia sa nevrátia a ostanú niekde za vodou. Myslím, že by sa vrátili tak, ako sa vracajú dnes.

Terajšia doba je plná násilia, vrážd a bolestí. Vtedy sa o nich mlčalo, dnes sa to prepiera všade. Poskytujú akési návody na ďalšie vraždy. Veď čo je to za dobu, keď dnes už vraždia deti... Dnes je už dostupné všetko. Každý myslí len na seba a svoje záujmy. Pomaly si nespomenieme ani na narodeniny blízkych. Lebo nás to nezaujíma. Nezaujíma nás, ako sa kto má, že niekto nemá dať čo do úst, že suseda zabili a druhého zatvorili za falšovanie peňazí.

Dnes si robia všetci čo chcú...

 

 

To všetko je súhrn myšlienok ľudí, čo to zažili a ktorí na ňu spomínajú ako na tie staré dobré časy. Nie nejaké moje výmysly.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Dobré ráno

Dobré ráno: Prečo by ste (ne)mali zrušiť svoje konto na Facebooku

Čo sa stalo z najväčšej sociálnej siete.


Už ste čítali?