Podvedená

Autor: Laura Golianová | 26.11.2008 o 17:42 | Karma článku: 3,94 | Prečítané:  334x

Tamara. Dievča nižšej postavy so záhadnými mačkovitými očami v ktorých bolo jasne vidieť túžbu niečo spoznávať. Dlhé kučeravé vlasy lemovali jej bacuľatú tvár a ona sa s nimi pohrávala prstami. Nikdy jej nič neušlo a vždy vyzvedala od iných. Jej najlepšia kamarátka, Anna, bola pravý opak. Ako výzorom, tak povahou. Olivovozelené oči, v ktorých bolo možné nájsť nikdy neutíchajúce iskričky lásky, života, šťastia, no predovšetkým to boli jej iskričky. Také, aké nie je vidieť v očiach nikoho. Anna mala vždy veľa ctiteľov, no nechcela byť s nikým z nich. Všetci tí videli len jej vokajšiu krásu, nikto nehľadal jej vnútorné krásno. Tamara žiarlila. Ale bola to práve ona, ktorá mala vždy vzťahy. Veľmi veľa vzťahov. Až prišiel jeden osudový. Pre obe.

Adam. Blondiak s modrými očami. Nebol to ten typický krásavec, za ktorým by sa dievčatá obzerali. Napodiv nebol vôbec krásavec. Ale mal presne to, čo hľadala Anna. Nepozeral sa na krásu, ale na krásno. Mal v sebe jedinečnú charizmu a jeho úsmev bol tým najúprimnejším, aký Anna za celý svoj život videla. Nebol nútený, bol len... bol jednoduchý. Jedinú chybu, ktorú mal, bolo to, že bol s Tamarou. Avšak zo začiatku to nejako nevnímala. Priala Tamare lásku, lebo vedela, že on je ten, ktorý to myslí prvý raz skutočne vážne. On bol ten, ktorý Tamaru utešoval zakaždým, keď plakala. On jej stále hovoril, ako ju ľúbi a aká je nádherná.

Tamara mala jednu vlastnosť, pre ktorú sa s Annou vždy vedela pohádať. Tamara si nevážila veci, ktoré mala. Nevážila si ľudí, ktorí ju mali radi a ktorí jej prejavovali náklonnosť. S Adamom to šlo zo dňa na deň, z týždňa na týždeň, z mesiaca na mesiac. Až prišiel deň, kedy to začalo prekážať jemu. Stretávali sa raz za týždeň, niekedy raz za dva. Tamara chodila domov len cez víkendy. A za ten čas sa dialo niečo, o čom by sa jej nesnívalo ani v tom najhoršom sne.

Anna sa začala pomaly zbližovať s Adamom, nie naschvál, ale bol pre ňu neodolateľný. Obdivovala jeho humor, inteligenciu a názory. Sama nedokázala pochopiť, ako ju zakaždým vie nejako prekvapiť. To, čo prežívala s Adamom ešte neprežívala s nikým. On jej ukazoval veci, ktoré doposiaľ považovala za samozrejmé, no s ním ich považovala za výnimočné. On ich robil výnimočnými, on ju robil výnimočnou.

Zdôveroval sa jej s problémami, ktoré mal s Tamarou. Ona jediná ho vedela pochopiť. Ona jediná ho vypočula. Ona jediná mu vracala to, čo jej on dával.

Tamara bola preňho pretrvávajúca minulosť, ktorú chcel ukončiť.
Tamara bola preňu najväčší problém, ktorý chcela vyriešiť.

 

Zbližovali sa, zbližovali sa... zblížili sa. Tak, ako nikdy doposiaľ. 

A Tamara bola stovky kilometrov od nich a zabávala sa niekde na priváte. Anna v jednej chvíli  pomyslela na ňu a na to, ako jej povie čo sa stalo, no keď sa pozrela do pokojných modrých očí, ktoré na ňu zhora pozerali, nechala sa sa uniesť slastným pocitom jednoducho výnimočnej veci. Ďalej už nerozmýšľala.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

SVET

Štát zabil novinára. Nitky vedú k princovi

Saudská Arábia priznala, že Chášukdží je mŕtvy.

Komentár Petra Schutza

Na najtvrdší z brexitov sa už rozbehli prípravy

Rastie pocit, že brexit zastihne Slovensko takpovediac v Adamovom rúchu.


Už ste čítali?